Prototypowanie
Prototypowanie w naszej firmie odbywa się za pomocą technologi przyrostowych FDM, SLS, SLA jak i za pomocą technologi skrawania CNC. Na potrzeby klientów tworzymy prototypy funkcjonalne służące do prezentacji koncepcji produktu lub innego urządzenia jak i finalny produkt gotowy do produkcji. Zajmujemy się całym procesem tworzenia prototypów od projektu, koncepcji, organizacji projektu po wdrążenie prototypu. Dzięki technologiom przyrostowym możemy szybko wdrążać projekty do życia, testować i ulepszać prototyp w krótkim czasie.

Prototypowanie to złożony proces który rozpoczyna się od projektowania produktu w którym uwzględniamy wszystkie założenia projektu z Klientami, według których tworzymy pierwsze koncepcje pozwalające na zwizualizowanie projektu i jego załóżenia przed projektowaniem 3D. Następny krok to projektowanie produktu w programach CAD, w tej części projektu rozwiązujemy problemy techniczne projektu i uwzględniamy kwestie, materiałowe dzięki którym będziemy mogli stworzyć funkcjonalny prototyp.

Poniżej przedstawiamy nasze wdrożone przykłady prototypów funkcjonalnych z branży produktowej i transportu.
Prototypowanie, przykładowe realizacje.
Prototyp Motocykla Sportowego
Design motoru został zaprojektowany na przerobionej konstrukcji istniejącego motoru. Musieliśmy zmienić konstrukcje ogona i wyspawać własny zbiornik. Zaprojektowana od nowa została cala karoseria (owiewki ), rama ogona, bak, siedzenie i oświetlenie. W sumie 156 drukowanych elementów pozwoliło stworzyć nowy wygląd motoru.

Dość futurystyczny design wyróżnia projekt od innych motorów. Podłużne światła na przodzie wraz z lusterkami wychodzącymi prosto z przedniej obudowy dają agresywny wygląd i poprawiają aerodynamikę motoru. Kolejnymi charakterystycznymi elementami są chromowane elementy na bokach i chromowana konstrukcja pod bakiem i siedzeniem.
Więcej o projekcie, odwiedź projekt.
Projekt Gogli Snowboardowych
Projekt gogli snowboardowych przedstawia możliwości prototypowania produktów w branży akcesoriów sportowych.
Cały prototyp został zbudowany w technologi FDM. Finalnie gogle zostały poddane obróbce i malowaniu aby uzyskać efekt gotowego produktu.

Gogle składają się z 3 część , główna cześć to szybka z obudową, reszta to 2 klipsy blokujące taśmę, które zostały odseparowane od gogli i tworzą oddzielne elementy wyróżniające ten projekt od powszechnych produktów. Okulary nie są całkowicie zamkniętą konstrukcją dzięki czemu powietrze przechodzi przez obudowę i ułatwia odparowywanie szybki.

Więcej o projekcie, odwiedź projekt.