Davinci arm

Davinci arm
DAVINCI ARM stworzone, aby pomagać wyjątkowym ludziom
Davinci arm

DOPASUJ DO SWOICH POTRZEB

Dzięki użyciu 6 stawów, ramie można dowolnie ustawiać do każdej pozycji, nie ważne czy korzystająca osoba siedzi na wózku inwalidzkim czy na krześle.
Davinci arm

CZYSZCZENIE

Łatwy demontaż tacki i łyżki dzięki magnetycznym uchwytom, wystarczy pociągnąć aby odczepić.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Ramie DAVINCI zostało zaprojektowane również pod kątem przechowywania i transportu. Ramie można w prosty sposób odłączyć od platformy i schować obie części np do szuflady czy szafki. Zapobiega to kurzeniu się urządzenia między posiłkami.
Dzięki dedykowanej skrzyni po demontażu ramienia od platformy można w łatwy sposób transportować urządzenie bez obawy o uszkodzenie.

KONSTRUKCJA

Cała konstrukcja została oparta o wytrzymałe profile aluminiowe i inne podzespoły wpływające na sztywność konstrukcji i wagę urządzenia. Zostały również wykorzystane dodatkowe przełożenia dla serwomechanizmów w celu zwiększenia momentu obrotowego każdego ze obrotowych stawów.

Całość została zaprojektowana z wykorzystaniem dedykowanych rozwiązań.

Nazwa

DAVINCI ARM

Opis projektu

Nasz zespół zaprojektował i zbudował najnowocześniejsze ramię robota dla osób niepełnosprawnych. Ten innowacyjny produkt w kategorii „Product Design” został zaprojektowany, aby pomóc w zadaniu jedzenia, zapewniając większą niezależność i godność. Prototyp jest wynikiem zastosowania zaawansowanych technologii, takich jak druk 3D, formowanie wtryskowe pod niskim ciśnieniem oraz zastosowanie profili aluminiowych i innych niezbędnych komponentów. 
Ramię sterowanie jest przez komputer Raspberry, zapewniając płynną i precyzyjną kontrolę nad jego ruchami dzięki serwomechanizm cyfrowym. Dzięki unikalnemu połączeniu najnowocześniejszej technologii i konstrukcji zorientowanej na użytkownika, to ramię robota ma ułatwić życie tych, którzy potrzebują pomocy w codziennych zadaniach.

Nasze zadanie

- Opracowanie projektu koncepcyjnego.
- Przeprowadzenie analizy wyboru technologii i  materiałów.
- Opracowanie modelu 3D. 
- Opracowanie modelu 3D CAD pod budowę prototypu.
- Budowa prototypu.
- Programowanie.
- Przeprowadzenie badań rozwojowych.

Rok

Projekt zrealizowany w 2023

Media