Funkcjonalny stół

Celem projektu było stworzenie stołu do pracy dla specjalistów typy grafik, designer, inżynier etc. Dzięki " Functional table" który został zaprojektowany tak aby ułatwić specjalistom pracę nie muszą się martwić o kable walające się po biurku. Stół jest bazą do której można podłączyć komputer, laptop wykorzystując porty po lewej i prawej stronie, można podłączyć  się do nich dyskiem, telefonem czy specjalistycznym sprzętem jak kamera, drukarka 3d, tablety itp. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy ciągać kabli do laptopa który stoi na stole na którym pracujemy czy do stacji roboczej która jest na ziemi pod stołem czy gdzieś z boku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i pozwala utrzymać porządek na biurku.
 
Również zostały przygotowane gniazda 230 V. Stół może również służyć za ruter WiFi który jest wbudowany i ma poprowadzone złącza LAN aby moc się podłączyć do sieci kablem. Oprócz rozwiązań pozwalających utrzymać porządek i stworzyć nasze miejsce pracy bardziej profesjonalnym, możemy regulować stół o kilka stopni w dół i w górę, pozwoli to dostosować wysokość stołu do naszej pozycji siedzącej.

Design

Projekt zrodził się w głowie projektanta w trakcie pracy nad projektem który wymagał więcej sprzętu na biurku niż sama stacja robocza i laptop. Utrzymanie porządku pod czas pracy było uciążliwe a dokładanie kolejne urządzeń sprawiało że ciągłe porządkowanie niewiele daje i trzeba zaplanować coś innego aby nasza powierzchnia robocza zostawała nie naruszona zbędnymi kablami które są największym problemem pod czas pracy z wieloma urządzeniami.
Sam design, fajny wygląd to nie wszystko, produkt musi też być funkcjonalny i głównie o to chodziło w tym projekcie, wygląd miał tylko ładnie opakować pomysł. Poniższa wizualizacja przedstawia do jakich portów możemy podłączyć nasze urządzenia. Możemy również podłączyć telefon aby go podładować pod porty USB służący tylko do ładowania aby się nie łączyć z laptopem czy stacją roboczą bezpośrednio.
Funkcjonalny stol

Funkcjonalność

Design i fajny wygląd to nie wszystko. Produkt musi być również funkcjonalny i głównie taki był cel projektu, wygląd był po prostu ładnie opakowanym pomysłem. Ta wizualizacja pokazuje, do jakich portów możemy podłączyć nasze urządzenia. Możemy również podłączyć telefon w celu naładowania do portów USB służących tylko do ładowania, a nie do bezpośredniego połączenia z laptopem lub stacją roboczą.
Funkcjonalny stol

REGULACJA WYSOKOŚCI

Kolejnym udogodnieniem i możliwością poprawy wygody naszej pracy jest regulacja wysokości stołu. Każdy ma inne preferencje pracy, dzięki temu rozwiązaniu mamy większą kontrole nad stołem.

Nazwa

FUNKCJONALNY STÓŁ

Nasze zadanie

- Opracowanie projektu koncepcyjnego.
- Przeprowadzenie analizy wyboru technologii i  materiałów.
- Opracowanie projektu stylistycznego.
- Opracowanie modelu 3D. 
- Opracowanie modelu 3D CAD pod budowę prototypu.
- Wizualizacje 3D.

Rok

Projekt zrealizowany w 2014

Media