Funkcjonalny stół

Product Design
Celem projektu było stworzenie stołu do pracy dla specjalistów typy grafik, designer, inżynier etc. Dzięki " Functional table" który został zaprojektowany tak aby ułatwić specjalistom pracę nie muszą się martwić o kable walające się po biurku. Stół jest bazą do której można podłączyć komputer, laptop wykorzystując porty po lewej i prawej stronie, można podłączyć  się do nich dyskiem, telefonem czy specjalistycznym sprzętem jak kamera, drukarka 3d, tablety itp. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy ciągać kabli do laptopa który stoi na stole na którym pracujemy czy do stacji roboczej która jest na ziemi pod stołem czy gdzieś z boku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i pozwala utrzymać porządek na biurku.
 
Również zostały przygotowane gniazda 230 V. Stół może również służyć za ruter WiFi który jest wbudowany i ma poprowadzone złącza LAN aby moc się podłączyć do sieci kablem. Oprócz rozwiązań pozwalających utrzymać porządek i stworzyć nasze miejsce pracy bardziej profesjonalnym, możemy regulować stół o kilka stopni w dół i w górę, pozwoli to dostosować wysokość stołu do naszej pozycji siedzącej.

DESIGN
Projekt zrodził się w głowie projektanta w trakcie pracy nad projektem który wymagał więcej sprzętu na biurku niż sama stacja robocza i laptop. Utrzymanie porządku pod czas pracy było uciążliwe a dokładanie kolejne urządzeń sprawiało że ciągłe porządkowanie niewiele daje i trzeba zaplanować coś innego aby nasza powierzchnia robocza zostawała nie naruszona zbędnymi kablami które są największym problemem pod czas pracy z wieloma urządzeniami.
Sam design, fajny wygląd to nie wszystko, produkt musi też być funkcjonalny i głównie o to chodziło w tym projekcie, wygląd miał tylko ładnie opakować pomysł. Poniższa wizualizacja przedstawia do jakich portów możemy podłączyć nasze urządzenia. Możemy również podłączyć telefon aby go podładować pod porty USB służący tylko do ładowania aby się nie łączyć z laptopem czy stacją roboczą bezpośrednio.
FUNCTIONALITY
Design and cool look that's not all. Product must also be functional and mainly it was this was the goal of project, the appearance was just nicely packaged idea. This visualization shows to which ports we can connect our devices. We can also connect phone to charge it into the USB ports used only to charge, not to be connected with a laptop or workstation directly.
REGULACJA WYSOKOŚCI
Kolejnym udogodnieniem i możliwością poprawy wygody naszej pracy jest regulacja wysokości stołu. Każdy ma inne preferencje pracy, dzięki temu rozwiązaniu mamy większą kontrole nad stołem.
Kategorie:
- Projektowanie produktu
- Wzornictwo przemysłowe
- Projektowanie mebli
Opis projektu:
Projekt inteligentnego biurka.
Rok:
Projekt zrealizowany w 2014r.
Klient:
Element FURNITURE
Projekt znajdziesz również na...