IMC EXCELLER – projekt samochodu

Automotive Design
IMC EXCELLER, jest autem luksusowym klasy premium dla najbardziej wymagających klientów. W projekcie nie było miejsca na kompromisy, exterior jak i interior wyróżnia się luksusowymi detalami. Cała koncepcja została połączona ze sportową sylwetka i 2 osobowym kokpitem.
DESIGN
Design Excellera nawiązuje do aut luksusowych a bryła do aut o sportowym charakterze. Exceller jest nisko zawieszony, ma szeroki rozstaw osi co poprawia warunki prowadzenia pojazdu. Jego smukła, wydłużona bryła sprzyja kwestiom aerodynamicznym

Wnętrze zostało zaprojektowane tak aby kierowca czół się jak w kokpicie dzięki czemu ergonomia wnętrza pomaga w jak najłatwiejszej obsłudze wszystkich funkcji samochodu dostępnych dla kierowcy jak i pasażera.

Auto jest prezentowane w kilku wersjach kolorystycznych, Classic, Rs, Soul, Titan, Royal . Każda z tych wersji prezentuje inny styl, inne kolory i materiały co wpływa na odbiór i nadaje inny charakter.

Wewnątrz Excellera znajdziemy szereg luksusowych akcentów takich jak polerowane drewno, aluminiowe wykończenia, haftowane loga IMC i wiele innych detali wpływajacych na luksus wnętrza
W kokpicie nie zabrakło takich luksusowych dodatków jak schowek na wino z dedykowanymi kieliszkami IMC. Nie zabrakło również schowka na cygara.
Kolejnym dodatkiem są dedykowane walizki montowane za siedzeniami kierowcy i pasażera brandowane logiem IMC. 

CLASSIC
Główną wersja jest Exceller Classic, która prezentuje klasę i styl w wyrachowany sposób bez dodatków jak złoto w wersji Royal. Classic jest przeznaczony dla klientów biznesowych którzy potrzebują pojazdu luksusowego ale bez ekstrawaganckich dodatków.
RS
Wersja RS jak sama nazwa wskazuje jest to wersja wzmocniona skoncentrowana na sportowym charakterze i osiągach.
SOUL
Najmroczniejszą wersje reprezentuje SOUL który ma być tajemniczy a zarazem agresywnie prezentować się na ulicy. Jego interior jak i exterior jest wykończony w czarnym macie z akcentami chromu i złota.
TYTAN
Model Tytan prezentuje styl i elegancje. Kolor nadwozia nawiązuje do tytanowego materiału który jest znany z lekkości i wytrzymałości.
ROYAL
Wersja Royal to synonim luksusu. Na zewnątrz jak i w środku wszystkie elementy chromowane zostały zamienione na złoto. Exterior został pomalowany w brązową perłę która nie odbija otoczenia i uwydatnia cały design auta. Jest to najbogatsza wersja w której nie było miejsca na kompromisy.
Kategorie:
- Projektowanie samochodów
- Wzornictwo przemysłowe
- Projektowanie środków transportu
Opis projektu:
Projekt luksusowego samochodu.
Rok:
Projekt zrealizowany w 2015 r.
Klient:
IMC
Projekt znajdziesz również na...