Superbohater model postaci

Character design
Prototyp "Super Hero" jest projektem futurystycznym, nawiązującym do super bohaterów kojarzonych z filmów Fantazy czy komiksów. Projekt w całości tworzony przez Piotra Czyżewskiego od designu po prototyp dla firmy Zortrax, miał przedstawiać możliwości druku 3D w większej skali. Projekt miał złamać stereotyp tworzenia tylko małych obiektów w tej technologi na drukarkach o mniejszych gabarytach.

Obecnie Super hero dumnie reprezentuje markę Zortrax na targach organizowanych na całym świecie. 

DESIGN
Celem projektu było stworzenie super bohatera w całości w technologi FDM w skali 1:1. Nie było to łatwe ze względu na powierzchnie roboczą drukarek i brak obróbki drukowanych elementów.

Finalnie Super Hero składa się z 350 zaprojektowanych przez projektanta elementów które tworzą cały model mierzący 180 cm. Cała postać nie została wzmocniona żadną konstrukcją, wszystkie elementy wspólnie tworzą jedną spójną całość która pozwoliła na zbudowanie solidnej struktury w technologi FDM.

Projekt nie przedstawia konkretnego superbohatera, jest mocno futurystyczny a sylwetka dość agresywna. Super Hero jednak niektórym może przypominać Batmana przyszłości.

Kategorie:
- Projektowanie produktów
Opis projektu:
Projekt i prototyp modelu postaci superbohatera na potrzeby targów druku 3D.
Rok:
Projekt zrealizowany w 2019 r.
Klient:
Zortrax
Projekt znajdziesz również na...