Peugeot RCZ koncept

Peugeot RCZ koncept w całkowicie nowej odsłonie, nawiązującej do obecnej stylistyki Peugeotów. Projekt przedstawia nowe podejście do obecnej stylistyki Peugeota z zachowaniem najważniejszych detali stylistycznych.

Nadwozie

Nadwozie nowego Peugeota RCZ nawiązuję do poprzednika w najważniejszych aspektach, takich jak bryła, gabaryty czy rozstaw osi. Znajdziemy również w nowym projekcie koncepcyjnym takie podobieństwa jak podwójnie przetłoczoną tylną szybę dla poprawy aerodynamiki. Kolejnym elementem, który nawiązuje do stylistyki poprzedniej generacji RCZ to chromowane słupki dachu. Całość została oprawiona w nową stylistykę opartą na aspektach obecnych pojazdów Marki Peugeot.
Peugeot rcz koncept
Peugeot rcz koncept
Peugeot rcz koncept

Wnętrze

Wnętrze nowego Peugeota prezentuje nowe podejście do obecnej stylistyki wnętrz marki Peugeot, bardziej spokojne i delikatne wnętrze, ale wciąż zawierające najważniejsze kwestie wnętrza marki Peugeot, jak I-cockpit, konsola multimediów ( infotainment ), drążek automatycznej skrzyni czy kierownica. Jednymi z najważniejszych elementów we wnętrzu, które nawiązują do poprzednika RCZ, to siedzenia które zostały zaprojektowane na kształt starych siedzeń, jednak z nowymi przeszyciami i przetłoczeniami. Całość została wykończona skórą, alcantarą. We wnętrzu nowego Peugeota RCZ możemy również znaleźć sporo elementów w piano black i matowym chromie, nadającym wnętrzu bardziej luksusowego charakteru.
Peugeot rcz koncept

Nazwa

Peugeot RCZ koncept

Opis projektu

Peugeot RCZ koncept jest projektem samochodu sportowego kolejnej odsłony Peugeota RCZ. Jako zespół doświadczonych projektantów i inżynierów podjęliśmy wyzwanie zaprojektowania samochodu, który spełnia wysokie standardy marki Peugeot. Zaprojektowaliśmy samochód sportowy, który łączy w sobie odważną, dynamiczną stylistykę z zaawansowaną technologią.
Nadwozie Peugeota RCZ przyciąga wzrok dzięki aerodynamicznym krzywiznom i agresywnym liniom, które nadają mu charakterystyczny i sportowy wygląd. Wnętrze Peugeota RCZ jest równie imponujące, oferując kierowcy i pasażerom komfortowe i luksusowe środowisko. Najnowsza technologia i wysokiej jakości materiały są zintegrowane w każdym aspekcie samochodu, zapewniając wrażenia z jazdy, które są zarówno przyjemne, jak i bezpieczne. 
Projekt Peugeot RCZ to coś więcej niż piękny samochód. Zadbaliśmy również o zaprojektowanie zestawu dedykowanych felg, które doskonale uzupełniają ogólną estetykę samochodu.

Nasze zadanie

- Opracowanie projektu koncepcyjnego karoserii i wnętrza.
- Opracowanie projektu stylistycznego całego samochodu.
- Opracowanie modelu 3D. 
- Przygotowanie wizualizacji

Rok

Projekt zrealizowany w 2021

Media